Darba algas kalkulators 2018. gadam – kādas izmaiņas?

Sekot saviem ienākumiem un tos plānot šķiet vienkārši, taču ne vienmēr tā ir. Ne visi zina, kādi nodokļi ir jāmaksā, kas ir bruto alga un kas neto alga un kā kontrolēt savu ienākumu līmeni un to pārbaudīt. Darba algas kalkulators 2018. gadam ir parocīgs rīks, kas atvieglo darbu ne vien uzņēmumu grāmatvežiem, bet pašiem darbiniekiem.

Vai zini, kādas izmaiņas nodokļu sistēmu skārušas 2018. gadā un cik par Tevi darba devējs maksā valstij? Turpini lastīt rakstu un noskaidro, kā strādā darba algas kalkulators 2018. gadam pie Comparo.me un kāpēc Tev ir noderīgi šo rīku izmantot ikdienā!

Algas kalkulators – kāpēc tas ir noderīgs ikvienam?

Darba algas kalkulators ir internetā pieejams bezmaksas rīks, ko iespējams izmantot ikvienam – gan uzņēmējiem, gan grāmatvežiem, gan pašiem darbiniekiem, lai izprastu, kā veidojas alga, cik liela daļa no tās maksājama nodokļos un cik darba devējam kopsummā ik mēnesi izmaksā katrs darbinieks.

Tajā iespējams noskaidrot algu:

 • algotiem darbiniekiem;
 • autoratlīdzības saņēmējiem;
 • mikrouzņēmumu darbiniekiem.

Ieguvumi ir ne tikai darbiniekiem, bet darba devējiem, jo tieši viņi, izmantojot šo rīku, var saprast, ar cik lieliem tēriņiem uz katru darbinieku nāksies rēķināties, lai samaksātu gan nodokļus, gan reālo naudas summu. Kādos gadījumos der pārbaudīt savas finanses, izmantojot Comparo.lv piedāvāto algas kalkulatoru? Par to raksta turpinājumā!

Aprēķini algu kopā ar Comparo.me – kad izvēlēties?

Ne vienmēr algu aprēķināt varēs uzņēmuma grāmatvedis.

Daži no piemēriem, kad nāksies uzticēties paša spēkiem un ar Comparo.me piedāvāto algas kalkulatoru aprēķināt algu, ir:

 • algas paaugstinājuma gadījumā. Ja darba devējs sola lielāku algu, der atcerēties, ka ne vienmēr piedāvātā summa aprēķināta pēc nodokļu nomaksas. Lai saprastu, cik pēc paaugstinājuma saņemsiet, un vēlāk nebūtu jāviļas, ieteicams summu pārbaudīt;
 • jauna darba piedāvājuma gadījumā. Ja topošais darba devējs nosaucis summu, ko gatavs Tev maksāt ar nodokļiem jeb bruto algu, ir svarīgi noskaidrot, kāda būs neto alga – summa, ko saņemsiet uz rokas.
 • dažādu izmaiņu gadījumā. Mainoties situācijai ģimenē, piemēram, gaidot bērnu vai turpinot strādāt pensijas vecumā, mainīsies arī ienākumu līmenis. Kā? Ar šo informāciju palīdzēs algas kalkulators.

Ja pētīji algas aprēķinus pērn, 2017. gadā, tad noteikti ieteicams to izdarīt arī šogad. Algas aprēķins 2018. gadā ir mainījies, jo izmaiņas skārušas nodokļu sistēmu. Kādu informāciju par personīgo finanšu situāciju sniedz algas kalkulators?

Kādu informāciju sniedz Comparo.me darba algas kalkulators 2018. gadam?

Bezmaksas algu kalkulatori sniedz detalizētu informāciju, kura ļaus ikvienam saprast reālo finanšu situācija. Algas kalkulators norāda informāciju par to, kas ir:

 • neto alga jeb summa, ko darbinieks iegūst personīgiem tēriņiem pēc nodokļu nomaksas;
 • sociālais nodoklis un cik lielu daļu no tā nomaksā darba devējs, bet cik lielu sedz darbinieks no savas algas;
 • iedzīvotāju ienākuma nodoklis un cik lielu summu no algas tas sastāda u.c.

Bet vai Tu zini, kā izmantot algas kalkulatoru? Par to lasi raksta noslēgumā!

Kā izmantot algas kalkulatoru? Tā veikšanai nepieciešami vien pāris soļi!

Lai veiksmīgi lietotu algas kalkulatoru un iegūtu precīzu informāciju par finansēm, nepieciešams veikt dažus pavisam vienkāršus soļus, kas neaizņems laiku ilgāku par pāris minūtēm:

 1. atver Comparo.me mājaslapas sadaļu “Algas kalkulators”;
 2. ievadi summu, ko saņem pēc vai pirms nodokļu nomaksas;
 3. norādi atvieglojumus, ja tādi uz Tevi attiecināmi (piemēram, apgādībā esošu personu skaidrs, invaliditāte u.c.);
 4. aprēķini rezultātu.

Darba algas kalkulators 2018. gadam ir ļoti noderīgs rīks, plānojot savus ienākumus. Ienāc Comparo.me mājaslapā jau tūlīt un noskaidro, kādu naudas summu Tu saņem, bet cik lielu daļu darba devējs samaksā valstij!

Publicējis

Inga Alīna Gaile

Sveiki, te Inga. Mani vienmēr ir valdzinājusi un reizē šausminājusi patērētāju sabiedrība. Vai vismaz tās rietumnieciski kapitālistiskais variants ar džungļu likumiem. Bet es ticu, ka ir arī labāki veidi, kā dzīvot. Par to rakstīšu šajā blogā. Ja Tev patīk, nekautrējis un dod ziņu. Varbūt varēsim atrast iespējas sadarboties.